BÜTÜNCÜL NEFES VE YAŞAM KOÇLUĞU

Nefes ve Aktif Yaşam Koçluğu Eğitimi

Nefes almak hayatımızı devam ettirebilmek için farkında olmadan yapmaya devam ettiğimiz hayati bir eylemdir. Ancak doğru nefes almak yaşam standartlarımızı artırarak bizleri daha mutlu ve kendisi ile barışık bireyler haline getirmektedir.

Nefes Koçları ise bu alanda sıkıntıları yaşayan kişilerin sorunlarını çözen insanlar olarak bir tanım bulabilmektedir. Çünkü nefes koçları nefes almayı kaliteli şekle getirerek insanların hayat felsefelerini değiştirmektedir.

Nefes tüm canlıların doğumundan ölümüne kadar farkında olmadan akan bir süreçtir. Hayatta kalmak ve bedeni enerji etmek için nefes alışverişini gerçekleştiririz. Yaşam mücadelesinin başlaması ile birlikte uyku, beslenme, bir takım sağlık problemleri ve duygusal etkilerden dolayı doğal nefesimizi kaybederiz. Doğal nefesi kaybettiğimiz süreçte olumsuz birçok etkisini, bedenimizde ve ruhumuzda yıllarca görebiliriz. Bu evrede doğru nefes alma teknikleri ile farkındalığımızı ve yaşam kalitemize yeniden kavuşabiliriz.

Doğru nefes ile;

  • Stresi ve kaygıyı azaltır,
  • Motivasyonu arttırır,
  • Şarkı söyleme, uzun ve akıcı konuşmayı sağlar,
  • Ağrıları azaltır,
  • Kalp ve dolaşım sistemimizi rahatlatırız,
  • Daha enerjik ve canlı bir bedene sahip olabiliriz,
  • Bilinçaltımızdaki negatif kodlamaları çözümleyebiliriz,

Nefes ve Aktif Yaşam Koçluğu Eğitim programımız sayesinde doğru nefes almanın yaşam kalitemizdeki önemini ve temel koçluk becerilerini öğrenen kursiyerlerimiz bu teknikleri uygulayarak hayatlarında istedikleri değişimleri yaşarken, öğrendikleri teknikleri danışanlarına uygulayacak profesyonelliğe ulaşacaklardır.

 

 

 

Bioenerji Ders Bilgileri

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.